Naujienos

Utenoje per durpyną nuties gatvę ant polių

„Aukštaitijos traktas“ jau antrą dešimtmetį vykdo kelių tiesimo ir taisymo darbus. Bendrovė laimėjo konkursą Vaižganto gatvės dalies tarp Pievų ir J.Basanavičiaus gatvių Utenoje statybai.

Kaip sakė bendrovės technikos direktorius Ričardas Puodžiukas, šiam sudėtingam darbui reikėjo pasiryžti, nes gatvė tiesiama tiesiog ant durpyno, o giliausia jo vieta siekia net 11 metrų, kitur kiek sekliau.
Todėl visoje kelio atkarpoje prieš tai buvo atlikti inžineriniai geologiniai tyrinėjimai, po to parengtas techninis projektas. Nustatyta, kad durpynas prasideda už 180 metrų nuo Pievų gatvės ir tęsiasi apie 60 metrų. Po durpėmis – smėlis. Visai šalia tiesiamos gatvės eina miesto vandentiekio ir kanalizacijos trasa.

Baigiami rengti Anykščių lajų tako pamatai

UAB „Vilniaus rentinys“ jau baigia įrengti Anykščių regioninio parko lajų tako pamatus: laukiama sunkiasvorės technikos – bus pradėtos statyti atramos, montuojama tako įranga.

Virš medžių „nutiestą“ lajų taką laikys 12 atramų; aukščiausioji sieks 21 m. Iš vienos pusės bus galima kilti laiptais arba liftu (jis bus pritaikytas neįgaliesiems), ir užkopti net į 36 m aukštį; virš „bedugnės“ takas drieksis apie 300 m, o pabaigoje susilygins su kalvos paviršiumi – lajų takas susilies su žemiškuoju taku. Atramos bus išdėstytos vidutiniškai kas 26 m. Šiandien ir atliekami svarbūs – lajų tako atramų pamatų statybos – darbai.

Trečioji Europos Statybų Technologinės Platformos asamblėja

2012 m. sausio 26 d. Prancūzijos transporto vystymo ir tinklų mokslo ir technologijų institute vyko 3-oji Europos Statybų Technologinės Platformos (ESTP) Infrastruktūros Europoje mokslinių tyrimų ir inovacijų (reFINE) asamblėja. Lietuvos statybų technologinę platformą (LSTP) atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos pirmininko pavaduotojas bei reFINE veiklos koordinatorius Vincentas Stragys ir požeminių darbų įmonės UAB „Vilniaus rentinys“ gamybos direktorius Audrius Čepulis. Renginyje dalyvavo per 40 atstovų iš įvairių šalių įmonių ir įstaigų, tarp kurių tokios kaip „Dragados“, „Soletanche Bachy“, „Autostrade“, „Vinci“ bei daugelio Europos universitetų atstovai.

Lietuvos atstovai asamblėjoje dalyvavo privataus sektoriaus lėšomis.

„LIETUVOS METŲ GAMINIO 2010“ AUKSO MEDALIS už Požemines perėjas prie „PANORAMOS“!

UAB „Vilniaus rentinys“ konkurse „Lietuvos metų gaminys 2010“ už Požeminių pėsčiųjų perėjų komplekso po Narbuto ir Saltoniškių gatvėmis Vilniuje įrengimą pelnė aukso medalį. Siūlydami šį gaminį apdovanoti aukso medaliu, ekspertai pažymėjo, kad apdovanojimas teikiamas už svarbą eismo saugumui ir ekologijai, įvertinus atliktų darbų sudėtingumą, panaudotas technologijas, inovacijas, svarbą požeminės statybos vystymui ir transporto spūsčių problemų sprendimui. Ekspertai taip pat pabrėžė šio racionalaus sprendimo replikavimo galimybes kitose intensyvaus eismo vietose.

UAB „Vilniaus Rentinys“ apdovanotas „Lietuvos metų gaminio 2008“ aukso medaliu.


Šį apdovanojimą įmonė pelnė už požeminę automobilių aikštelę, esančią ties Vilniaus ir Islandijos gatvių sankirta. Aikštelė tapo pirmuoju modernios požeminės statybos pavyzdžiu visoje Lietuvoje. Tai pirmas Lietuvos Respublikoje tokio masto objektas, įrengtas po esamais keturiais trijų aukštų kultūros paveldo pastatais ir vidiniu kiemu tarp jų. Ekspertams įvertinus atliktą darbą, objektas pelnė „Lietuvos metų gaminio 2008“ aukso medalį.


Požeminis parkingas įvertintas aukso medaliu FOTO

Vilniaus Rentinio darbuotojai pradeda aukštųjų technologijų tyrimų ir gamybos centro pirmąjį statybos etapą

Šių metų lapkričio 23 d. Vilniuje įsikūrusiame Visorių informacinių technologijų parke įvyko iškilmingas aukštųjų technologijų tyrimų centro statybos pradžios paminėjimas, kurio metu į pirmąjį būsimojo centro pamatą buvo įbetonuota kapsulė. Šventėje dalyvavo ūkio ministras D. Kreivys, europarlamentaras V. Landsbergis ir daug kitų garbių valdžios atstovų, kurie pasidžiaugė vienu pirmųjų Lietuvos žingsnių siekiant tapti aukštųjų technologijų šalimi.