Vilniaus Rentinio darbuotojai pradeda aukštųjų technologijų tyrimų ir gamybos centro pirmąjį statybos etapą

Šių metų lapkričio 23 d. Vilniuje įsikūrusiame Visorių informacinių technologijų parke įvyko iškilmingas aukštųjų technologijų tyrimų centro statybos pradžios paminėjimas, kurio metu į pirmąjį būsimojo centro pamatą buvo įbetonuota kapsulė. Šventėje dalyvavo ūkio ministras D. Kreivys, europarlamentaras V. Landsbergis ir daug kitų garbių valdžios atstovų, kurie pasidžiaugė vienu pirmųjų Lietuvos žingsnių siekiant tapti aukštųjų technologijų šalimi.


Pirmajam statybos etapui – pamatų projektavimui  ir įrengimui skelbtą konkursą laimėjo įmonė „Vilniaus Rentinys“, kurios patyrę specialistai jau pradėjo vykdyti pirmuosius statybos darbus. Saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras Visoriuose užims 10 000 kv. m plotą. Visorių informacinių technologijų parkas bus ypatingas tuo, kad jame veiks didžiausios pasaulyje saulės elementams gaminti skirtos įrangos bendrovės „Centrotherm Photovoltaics“ tyrimų centras, kokių pasaulyje kol kas yra tik keturi. Iki 2012 metų į šį projektą bus investuota 150 mln. litų, iš kurių trečdalį sudarys 2007–2013 metų Europos Sąjungos (ES) paramos lėšos. Prognozuojama, kad jau 2015 metais Visorių informacinių technologijų parke sukurtų saulės elementų bus parduota už 415 mln. litų, didžiąją dalį produkcijos numatoma eksportuoti.

Centre bus diegiama naujausia – trečiosios kartos – saulės energiją „sugeriančių“ elementų gamybos linija. Šio tipo elementai šiuo metu yra ekonomiškai efektyviausi ir labiausiai paplitę rinkoje: jie naudojami devyniose iš dešimties „saulės elektrinių“.

Kategorija